Imos 360 – Wirtualne meble w realnych pomieszczeniach

 

imos 360

Czym jest technologia 360? Jakie są korzyści z jej wykorzystania? - czyli 'rozszerzona rzeczywistość' i jej praktyczne zastosowanie w Imosie.

  Technologia 'AR' - 'Augmented Reality' - 'Rozszerzonej Rzeczywistości', zwana również 'Technologią 360', znana jest nie od dziś i ma szerokie zastosowanie w różnych branżach, dziedzinach - począwszy od biznesu, skończywszy na rozrywce. Jest innowacyjna, przyszłościowa, posiada duży potencjał kreatywno-prezentacyjny i, co ważne - jest mobilna. Może być instalowana na większości urządzeń mobilnych, wyposażonych w kamerę, w różnych systemach operacyjnych, np. tablet, smartfon, itp. Po mimo wielu jej zalet, okazuje się jednak, , że jej wykorzystanie w branży meblarskiej jest stosunkowo mało powszechne i mało znane. Dlatego, w tym kontekście, warto zwrócić na nią uwagę i zainteresować się jej możliwościami, które wnosi - a jest ich wiele. Firma imos jest jej niewątpliwym prekursorem i propagatorem. Jako jedna z pierwszych firm, które dostarczają oprogramowanie dla branży meblarskiej, wdrożyła ją do swego systemu. Jak to działa? Zasada 'technologii 360' jest proste i nie wymaga wielu ustawień: Oznaczenie '360' - to termin odnoszący się do rozszerzonego sposobu widzenia, pozwalającego objąć całościowe pole widzenia obserwowanej przestrzeni. Oznacza to, że obserwator, w zależności od potrzeb, za pomocą dostępnych urządzeń mobilnych może zmieniać - rozszerzać, zawężać, przybliżać, oddalać oraz poprzez dodawanie nowych wirtualnych elementów, ingerować w widziane otoczenie, zarówno w pionie, jak i poziomie. To właśnie wykorzystuje imos. Praktyczne zastosowanie: Pliki 3D, tworzonych za pomocą imos CAD, mebli, przechowywane są w 'chmurze' (cloud)- tzn. na dysku sieciowym zainstalowanym na zdalnym serwerze. Stamtąd, korzystając z aplikacji 'imos 360 App', można je pobierać bezpośrednio na swój smartfon czy tablet, a następne, w połączeniu z obrazem z włączonej kamery, wizualizować je z dowolnie wybranym otoczeniu. IMOS 360   Innowacyjność tego rozwiązania, polega na tym, że stworzone w imosie konstrukcje meblowe, można za pomocą tej aplikacji, precyzyjnie dopasowywać do obrazu wyświetlanej rzeczywistości. Dzięki temu można spojrzeć na projekt mebli, z perspektywy własnych czterech ścian - np. mieszkania, biura czy sklepu. W ten sposób klient, który chce zamówić meble, staje się częścią procesu tworzenia i ma wpływ na ostateczny kształt tego projektu. Jak widzimy, rozwiązanie to daje szerokie pole użyteczności biznesowej, tak samo przez projektantów, handlowców, prezenterów czy twórców przekazów i treści reklamowych, którzy (dodać należy) w prosty sposób mogą je dalej udostępniać jako załączniki wiadomości e-mail czy jako news na portalach społecznościowych, typu Facebook. Dr. Frank Prekwinkel, Członek Zarządu imos AG, objaśnia koncepcję:
„Co trzecia osoba w Niemczech posiada smartfon i ten trend jest wzrastający, nie tylko w Niemczech, ale globalnie. Urządzenia mobilne to doskonałe narzędzia do robienia i przeglądania zdjęć oraz pobierania i przesyłania ich do innych osób. Ponadto dostępne są liczne usługi w zakresie komunikacji i wymiany danych. Na przestrzeni ostatnich lat powstała wydajna platforma komunikacyjna, którą chcemy udostępnić użytkownikom naszego systemu. Dzięki imos 360 umożliwiamy naszym użytkownikom poprawienie ich procesów i zacieśnianie kontaktów z klientami. Pragnieniem nowoczesnych konsumentów jest, aby projektowanie i zamawianie mebli było tak proste, jak np. rezerwowanie lotów czy hoteli.”
  imos 360    

Komentowanie jest wyłączone